Документи, які потрібно взяти з собою
Наказом МОЗ № 280 від 23.07.2002 в Україні затверджено обов’язкове проходження спеціальної медичної комісії тим громадянами, робота яких передбачає систематичний контакт з людьми, продуктами харчування, а також є потенційно небезпечною. Це продавці, водії, лікарі та педагоги та інші категорії осіб. Їм необхідні систематичні профілактичні огляди у лікарів, які фіксуються в санітарній книжці. В Україні оформити цей документ можна як у муніципальних лікарнях, так і в сертифікованих медичних центрах. Санітарна книжка – найкраща гарантія безпеки оточуючих та елементарний спосіб запобігти епідемії потенційно небезпечних хвороб, таких як туберкульоз, сифіліс, гепатит тощо.
Нововведення та сфери, для яких необхідна санкнижка
Зазвичай медкомісію проходять із інтервалом у 6 – 12 місяців. Також мінімум раз на календарний рік слід робити флюорографію. Однак на сьогоднішній день людям доведеться пройти позапланові медогляди, оскільки стандартну санкнижку замінюють на особисту медичну книжку. У зв’язку з цим фактом папери, що підтверджують здоров’я та профпридатність, старого зразка вважаються актуальними до наступної планової медкомісії. Оновленому документу надано статус «сувора звітність». Також він має додатковий захист від підробок у вигляді кольорової голограми та наскрізного номера.
Щоб зрозуміти причини, через які відбулися такі нововведення, варто звернути увагу на перелік професій, де допуск до роботи неможливий без наявності лікарського висновку:
- Працівники сфери громадського харчування (їдалень, кафетеріїв, ресторанів, кіосків, фаст-фуду).
- Співробітники лікарень та санаторних закладів, провізори з виготовлення та продажу медикаментів.
- Особи, пов’язані з транспортуванням, фасуванням та продажем продуктів.
- Персонал, який працює з дітьми та підлітками.
- Фабрики, що виробляють напівфабрикати, харчові продукти.
- Заводи з очищення та розливу питної води.
Санітарну книжку нового зразка в Україні затверджено у зв’язку із появою великої кількості фальшивих документів. А будь-яке інфекційне захворювання, виявлене хоча б у одного із працівників зазначених галузей, може спричинити масштабну епідемію.
Які лікарі входять до складу медичної комісії
Санітарну книжку повинна мати кожна людина, яка має відношення до обслуговування населення. Вона є основним доказом відсутності інфекцій та хорошого стану здоров’я. Для оформлення документа необхідно звернутися до державної клініки за місцем проживання або до найближчої приватної лікарні, що має дозвіл Мінздраву. Особисту медичну книжку можна отримати після наступних процедур:
- Огляд терапевтом, отоларингологом, дерматовенерологом, стоматологом, гінекологом (для жінок).
- Лабораторна діагностика мазків та крові.
- Флюорографія (за умови, що з моменту отримання попереднього знімка минув рік).
Для проходження медкомісії та отримання санкнижки вам знадобляться такі документи:
- Паспорт (оригінал) чи документ, що засвідчує особу.
- Фото 3×4 -2шт.
- Результати флюорографії за останній рік.
Не знаєте де оформити санітарну книжку у Києві? Втомилися від нескінченних черг під кабінетами у державних лікарнях? Значить, настав час звернутися до нас! Наш медичний центр сертифіковано та допущено до оформлення особистих медичних книжок нового зразка. Тут ви оперативно пройдете всіх необхідних фахівців, включаючи нарколога та психіатра. Також у нашій клініці функціонує власна лабораторія, що суттєво прискорить отримання результатів аналізів. Звертаючись до нас, ви отримуєте оперативний результат без зайвих витрат підтверджений документацією державного зразка.